KIPOR IG2600

benzínové
jednofázové

• , zakoupeno v Stavba-Stroje.cz

• malý, výkonný, tichý, nízká spotřeba, doufám, že vydrží

používáme na napájení ozvučení hudební aparatury, jsme nezávislí na dosahu el. přípojky
    dá se unést v jedné ruce na kratší vzdálenost, nebo použít stěhovací skateboard

• , zakoupeno v Agregáty.cz

• Tichý ( v porovnání s jinými), spolehlivý a úsporný stroj.
    • Slabšího předchůdce provozuji již několik let pro napájení spotřební elektroniky i ručního nářadí, naprosto bez závad.
    • Vždy naprosto bezproblémové startování i při teplotách kolem -15st.C
    • U tohoto typu již člověk musí počítat v větší hmotností, ale to je pouze konstatování, to není "mínus".

Stroj splňuje veškeré technické parametry, které slibuje a kvůli kterým jsem jej pořídil. Proto k tomu není co více dodat.

• Jsem spokojen

Měl jsem vyhlédnuto několik produktů.Při dotazech u prodejců jsem narážel na různé problémy, informace ohledně produktů, které se rozcházely co měli napsáno u výrobku a v návodu.Když jsem se ptal, někteří nedokázali ani odpovědět.Dva se vymlouvali, že takhle je to psané.
    Až s podivem jsem se zarazil u Kiporu IG 2600, kdy prodejce Agregáty.cz mě informoval ovšem co jsem potřeboval ohledně výrobku.Dokonce poradil co a jak mám nachystat. Výborné recenze na výrobek a ochota prodejce rozhodla o koupi zmíněného výrobku.

čtyřtaktní
1.2 l/hod
Druh paliva
benzínové
jednofázové

Životnost elektrocentrály Kipor IG2600 se pohybuje v řádech tisíců hodin a s plnou nádrží vydrží cca 4 hod. Navíc funguje i v náročných podmínkách. Tento odhlučněný benzínový agregát je přibližně o polovinu menší než běžné elektrocentrály.

S elektrocentrálou Kipor IG 2600 budete mít dostatek elektrické energie v každé situaci. Nechybí ani ochrana proti přetížení a při nedostatku oleje. Nová konstrukce alternátoru a invertoru zajišťuje u Kipor IG2600 kvalitní výstup bez fluktulací. Díky elektronické regulaci i vysokému výkonu se Kipor IG 2600 hodí pro napájení:

- elektrického nářadí,

- domácích spotřebičů,

- výpočetní techniky,

- jemné elektroniky (televize, videa, rádia),

- přístrojové techniky

- a lékařských přístrojů.

Elektrocentrálu Kipor IG 2600 pohání čtyřtaktní motor, který při odlehčení automaticky přejde do volnoběhu - spotřeba paliva je tak o 20-40 % nižší než u běžných agregátů. Ekonomický a ekologický provoz je u Kipor IG2600 zaručen. Spotřebiče můžete zapojovat do dvou zásuvek typu E (zásuvky používané v ČR).

Na rozdíl od IG 2000 má tento model díky většímu agregátu nižší spotřebu paliva a je vhodný pro profesionální použití.

Extrémně tichý, malý a lehký agregát. Nová konstrukce mnohopólového alternátoru a invertoru. Výstup z alternátoru je usměrněn a invertorem převeden opět na střídavé napětí bez ohledu na otáčky motoru. Na výstupu je tedy vždy nejkvalitnější možný průběh napětí, i když motor automaticky při odlehčení přejde do volnoběhu. Výsledkem je 30 % úspora paliva oproti klasickým elektrocentrálám a výstup zcela bez fluktuací. Díky skvělé přemístitelnosti a kvalitnímu výstupu lze napájet elektrické nářadí, domácí spotřebiče a jemnou elektroniku včetně televize, videa, počítače, rádia i přístrojovou techniku všeho druhu. Stroj má 2 zásuvky 230V/16A

Parametry Kipor IG2600

• , zakoupeno v Stavba-Stroje.cz

• malý, výkonný, tichý, nízká spotřeba, doufám, že vydrží

dá se unést v jedné ruce na kratší vzdálenost, nebo použít stěhovací skateboard

• , zakoupeno v Agregáty.cz

• Tichý ( v porovnání s jinými), spolehlivý a úsporný stroj.
    • Vždy naprosto bezproblémové startování i při teplotách kolem -15st.C

• Straty 1 max 2
    • Spotřeba
    • sinusovka
    • Jen hmotnost a absence koleček

Výborný stroj doporučuji.
    Škoda že chybí kolečka a nemá už přípravu karburíátoru na LPG.
    Možná bych doplnil počítadlo MH a výroby Kwh pro lepší přehled o provozu a údržbě.smid
    Zatím jen 13MH provozu tak snad nezklame.

• Jsem spokojen

Doporučuji všem.

• snadná obsluha
    • spotřeba
    • 12V výstup
    • absence podvozku při relativně vysoké váze tzm, snížení mobility

Celkově dobrý produkt, s dostupnými náhradními díly.

• , zakoupeno v Agregáty.cz

• Bezproblémové uvedení do chodu.
    • Mimořádně úsporná (nastavuje otáčky motoru podle zátěže).
    • Není příliš hlučná zvláště při nižší zátěži.
    • Je poměrně těžká a tudíž nevhodná pro přenášení.
    • Není vybavena podvozkem s kolečky ačkoliv výrobce takovou verzi vyrábí.
    • Trochu problematický je servis (jsem z Brna, ale do servisu musím buď do Prahy nebo Olomouce ačkoliv přímo pod nosem mám firmu která tyto elektrocentrály prodává a servisuje).

Je to moje čtvrtá elektrocentrála (všechny mi ukradli), ale oproti klasickým elektrocentrálám je mimořádně úsporná s velmi kvalitním průběhem sinusovky (vykazuje jen nepatrné zkreslení) a je tudíž velmi vhodná pro veškerou elektroniku (TV, počítač atd.). Je ideální pro kempování, jen se trochu potrápíte při přenášení. Cena v CZ je dosti vysoká ale přesto vzhledem k vlastnostem přijatelná. Pro chataře a chalupáře ve spojení s akumulátorem ideální řešení.